Приклад судової справи № 642/2153/18

від 14.11.2018р в м. Харкові

 

Фабула справи: «водій не дотримався безпечного бокового інтервалу

та скоїв наїзд на припаркований автомобіль НОМЕР_2, в результаті

чого допустив зіткнення, в наслідок чого транспортні засоби отримали

механічні пошкодження, чим було спричинено матеріальну шкоду».

Вину визнав,  оплачувати ремонт відмовився.

 

Стягнуто судом з винуватця:

1.Штраф по КУпАП  20 нмдг                                                                        340 грн.

2.Судовий збір по КУпАП                                                                             352,40 грн.

3.Матеріальна шкода                                                                              25 178 грн. 07 коп.,

4.Витрати за оцінку матеріальних збитків                                               2 000 грн.

5.Судовий збір по ЦПК (матеріальна шкода)                                             704грн. 80 коп.

6.Моральна шкода згідно експертизи №02-05-18 від 02.05.2018,

проведеної «Спілкою фахівців соціологічних та психологічних

 досліджень», адреса сайту - moralex.com.ua                                        22 338 грн.

7.Витрати за проведення психологічного дослідження

щодо морального збитку                                                                             3 000 грн.

8.Судовий збір по ЦПК (моральна шкода)                                                 1 762 грн.

9.Оплачені білети до Києва і назад

 з метою проходження дослідження моральної шкоди                               541,21 грн.

ВСЬОГО (за небажання вибачитись і відшкодувати шкоду)                 56 216,48 грн.

          Мотивація даного рішення Дзержинського районного суду м. Харкова № 642/2153/18 від 14.11.2018р: 

 

«Виходячи з засад розумності і справедливості, обґрунтування спричинення позивачу моральних страждань, беручи до уваги висновок соціально-психологічного дослідження №02-05-18 від 02.05.2018, проведеного Спілкою фахівців соціологічних та психологічних досліджень, суд вважає, що сума морального відшкодування, з урахуванням ступеня вини відповідача, тривалості страждань і негативних наслідків, які настали для позивача в зв'язку з дорожньо-транспортною пригодою і пошкодженням внаслідок цієї дорожньо-транспортної пригоди його автомобіля, в розмірі 6 мінімальних заробітних плат (3723,00 грн. * 6 = 22338 грн.) є достатнім, справедливим і співмірним для відшкодування заподіяної йому моральної шкоди.»

                                                                                       ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування моральної шкоди, заподіяної внаслідок дорожньо-транспортної пригоди задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2  на користь ОСОБА_1  грошову суму в розмірі 26583 (двадцять шість тисяч п’ятсот вісімдесят три) грн. 91 коп.

експертиза моральної шкоди, моральна шкода за легкі тілесні ушкодження, відшкодування моральної шкоди судова практика, обгрунтування моральної шкоди при дтп, позов про відшкодування моральної шкоди, цивільний позов у кримінальному провадженні дтп, обґрунтування моральної шкоди при дтп, дтп шкода

ДОРОЖНЯ КАРТА

ВІДШКОДУВАННЯ МОРАЛЬНОЇ ШКОДИ

 

 1. Зафіксувати скоєне відносно постраждалого правопорушення в правоохоронних або інших органах, уповноважених на проведення розслідування.

 2. Зібрати письмові та інші докази для доведення в суді факту і обставин протиправних дій відносно особи. При наявності кримінального правопорушення, більшість доказів збирає слідчий, а в цивільному чи адміністративному процесі – сам потерпілий або його адвокат.

 3. Для відшкодування матеріальної шкоди, доказами є документально підтверджені витрати, пов’язані з усуненням наслідків правопорушення, в т.ч. упущена вигода та   недоотриманий прибуток.

 4. Для відшкодування моральної шкоди, як суспільно-етичної категорії необхідно наступне:

 • Зателефонувати за тел.0973110220 для узгодження особистої зустрічи потерпілого зі спеціалістом соціальної психології;

 • Надати особисто або електронною поштою на адресу 3800320@gmail.com для аналізу і вивчення всі наявні письмові доказі психотравмуючої події ;

 • Звернути увагу на негативні обставини і наслідки даного правопорушення  саме стосовно особистості потерпілого. Пригадати і спробувати сформулювати всі факти і докази наявності у потерпілого особистих обставин, які на його думку, посилюють обсяг завданих йому моральних страждань у порівнянні з іншими людьми за подібних обставин.

 • За можливості, підтвердити особисту моральність у поведінці потерпілого за досліджуваних обставин.

 • Подати письмову заяву зі згодою на дослідження спеціалістом особистих даних обстежуваної особи для надання їх Суду.

 • Ознайомитись  з «Методологією застосування загальновідомих психодіагностичних методик при дослідженні моральної шкоди (св. № 71833)» і процедурою дослідження.

 • Ознайомитись з основами нервово-м’язової прогресивної релаксації та дихальної гімнастики.

 • Пройти комплексне психодіагностичне дослідження за 8-10 методиками і тестами, що корелюють між собою, взаємодоповнюють і контролюють результати дослідження, мають шкали брехні, достовірності, корекції, тощо (протягом двох годин за участі потерпілого).

 • Сприяти проведенню соціологічного дослідження і аналізу правозастосування Вищими судами України подібних правовідносин, підбору практики рішень і ухвал Вищих судів України в подібних правовідносинах (10 робочих днів без участі потерпілого)

 • Отримати колегіально затверджений Висновок соціально-психологічного дослідження моральної шкоди, який містить:

а) судову практику Вищих судів України, в якості доказів того, що  вони визнають подібні до досліджуваних правовідносини такими, що завдають моральних страждань потерпілим.

б) практику Вищих судів України, в якості доказів того, що в подібних правовідносинах  вони визнають розумним та справедливим компенсацію моральних страждань в певних межах, обраховану в мінімальних заробітних платах на час проведення дослідження.

в) підтвердження наявності у обстежуваної особи моральних страждань внаслідок психотравмуючої події і ступеню тяжкості його моральних страждань у порівнянні із середньо нормованою особистістю потерпілих від подібних правопорушень.

г) науково-обґрунтовану рекомендацію для Суду по розміру стягнення моральної шкоди у визначених межах, обраховану в мінімальних заробітних платах  з урахуванням акцентуацій і психічних особливостей  даної особи. 

 • Надати Суду Висновок соціально-психологічного дослідження разом з іншими доказами моральної шкоди для їх комплексного аналізу.

 • Надати Суду банківську виписку про оплату, з клопотанням про стягнення з винуватця витрат, понесених на психологічне дослідження, відповідно до ст. 22 ЦК України (реальні збитки).

 

 * Обсяг «Висновку експерта» з додатками в середньому становить 15-20 аркушів формату А-4, містить практику ВССУ, ВСУ, ВС та статутні документи.

Вартість проведення дослідження однієї психотравмуючої події дорівнює 1 мінімальної зарплати.