Лабораторія діагностики моральної шкоди
структурний підрозділ спеціалізованої експертної ГО "Спілка фахівців соціологічних та психологічних досліджень"
т. 097-311-02-20; e-mail 3800320@gmail.com
Звернення Голови Спілки
Я радий вітати Вас на офіційному сайті Всеукраїнської спеціалізованої громадської організації "Спілка фахівців соціологічних та психологічних досліджень", створеної в 2010 році для оцінювання і доказування завданої потерпілим моральної шкоди, в якості належного, науково-рекомендаційного, письмового доказу та проведення психодіагностичних і соціальних досліджень.
З проблематикою аморальної, хамської, безвідповідальної поведінки стикався чи не кожний з нас, а медіа простір країни заполонили повідомлення про аморальність, безнадійність та безкарність, що породжує у громадян пасивність та зневіру.
Для висвітлення численних досягнень українців в повсякденному житті, поширення розумного, доброго та вічного, створено Інститут а-Моральності, а для допомоги у судах - Лабораторію діагностики моральної шкоди, як структурні підрозділи Всеукраїнської спеціалізованої громадської організації "Спілка фахівців соціологічних та психологічних досліджень".
Для тих, хто поважає себе та вимагає від інших також ставитись до себе з повагою, для тих, хто готовий захищати власну честь, гідність та ділову репутацію, але має труднощі із визначенням обсягу заподіяних йому моральних страждань – створений цей сайт.
Слід памятати, що в світі не існує безспірного методу визначення завданої потерпілому моральної шкоди. При цьому судді періодично стягують (або відмовляються стягувати) певні кошти на відшкодування завданих потерпілому страждань.
-Чим керуються судді?
-Чому замість «розумного і справедливого» відшкодування, порою присуджують «мінімальне»?
-Як потерпілому визначити суму, що належить просити до стягнення?
-Як, взагалі, довести, що особа дійсно страждала від дій насильників чи збочинців, а не отримувала задоволення внаслідок відхилень у власній психіці?
-Які докази надавати, щоб суддя не відмовив у позові «за недоведеністю», що також нерідко відбувається?....
Пересічному громадянину не просто знайти відповіді на ці питання.
В 2010 році практикуючими фахівцями військової та соціальної психології, економики, суспільствознавства, культурознавства та юриспруденції створена наша Спілка, яка вже багато років спеціалізується на дослідженнях природи завданих потерпілим моральних страждань і оцінці розміру відшкодування.
В своїй діяльності ми виходимо з того, що в змагальному судовому процесі потрібні не слова, а письмові докази, які Суд має оцінити в судовому засіданні.
Навіть, якщо судді дуже шкода потерпілого, він не в праві задовольнити позов при відсутності належних доказів, які має надати йому саме позивач.
Таким письмовим доказом в суді стає комплексна психолого-соціальна експертиза, в ході якої науковими методами досліджують душевні (психологічні) страждання особи як члена соціуму(суспільства, громади) через порушення відносно неї встановлених суспільством моральних норм.
Комплексна психолого-соціальна експертиза дозволяє зробити порівняльний аналіз практики Вищих судів України у подібних правовідносинах і дати наукові рекомендації збільшення/зменшення розміру морального відшкодування конкретній особі у порівнянні з відшкодуваннями, які Вищій суд визнав розумними і справедливими у подібних правовідносинах.
Спеціалісти, які володіють технікою психологічного діагностування, на рівні підсвідомості виявляють притаманні конкретній особі психологічні особливості і акцентуації та науково доводять, наявність яких саме акцентуацій вплинула, а яких не вплинула на посилення завданих моральних страждань.
Ми проводимо 2(дві) експертизи: психологічну - протягом 3 годин, індивідуально, конфіденційно та з використанням батареї стандартизованих та проективних психодіагностичних методик та соціальну/громадську - протягом 10 робочих днів за допомогою спеціальних пошукових систем без участі піддослідного.
Надані нами докази допомогають Суду всебічно, повно та об’єктивно дослідити особливості психічного стану потерпілого і не помилитись під час ухвалення вироку або судового рішення.
Будемо раді допомогти тим, хто дійсно потребує нашої допомоги!
P.S. 25 лютого 2022 року через російську збройну агресію я поновився на посаді старшого офіцера морально-психологічного забезпечення 112 бригади ТРО Збройних сил України, де боронив Київ. Пишаюсь тим, що мої армійські навички та досвід військового психолога знадобились при обороні рідного міста. Був звільнений через досягнення граничного 60-річного віку.
З повагою,
Голова Спілки, керівник Лабораторії діагностування моральної шкоди, майор Володимир СОПОВ.